Seminarium „Eschatologia w świetle wydarzeń politycznych na świecie” 27.05 w Słupsku

Seminarium „Eschatologia w świetle wydarzeń politycznych na świecie” 27.05 w Słupsku

Zapraszamy na kolejne seminarium Eschatologia w świetle wydarzeń politycznych na świecie, które odbędzie się 27 maja w Słupsku, a udział jest bezpłatny. To, co wyróżnia to wydarzenie na tle innych, to bardziej naukowy charakter tego seminarium. Pastor Jacek Heidenreich poruszy tematy związane z obecną sytuacją polityczną na świecie a jej wpływem na chrześcijaństwo.

Czy wydarzenia polityczne na świecie mają jakiś związek z biblijnymi proroctwami? Płonące szyby naftowe w Kuwejcie, atak na Centrum Światowego Handlu (World Trade Center), wojny oraz wydarzenia związane z państwem islamskim, ataki terrorystyczne i wreszcie sytuacja w Izraelu i Palestynie… Czy decyzje podejmowane przez obecnych przywódców światowych mocarstw mają związek z wypełnianiem się Bożego planu?

Eschatologia wydaje się być trudną dziedziną teologii, jednak na tym seminarium, po gruntownym zbadaniu dostępnych źródeł oraz proroctw biblijnych, postaramy się odpowiedzieć, czy żyjemy w ostatniej końcówce czasów ludzkości nazwanych w Piśmie Świętym czasami ostatecznymi. Odpowiemy na pytania, jak się przygotować na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa oraz jak przetrwać do tego momentu, w tak trudnych i niebezpiecznych czasach, zachowując wiarę.

Program Seminarium Eschatologia w świetle wydarzeń politycznych na świecie (27.05)

10.00 – uwielbienie
10.30 – 11.30 sesja I
11.30 – 11.12.00 przerwa na kawę
12.00 – 13.00 sesja II
13.00 – 13.10 krótka przerwa
13.10 – 14.10 sesja III

Pastor Jacek przygotowuje się do tego tematu od kilku miesięcy studiując biblijne proroctwa, korzystając z dorobku autorytetów z zakresu teologii i historii oraz polityki. Przy tym korzysta z profesjonalnych źródeł pozwalających na właściwą interpretację tekstów biblijnych.

Rejestracja

Wstęp wolny. Za udział w sesjach wykładowych nie musisz uiszczać żadnej opłaty.

O autorze